Pretendenci, aspirujący i długo nic

W konferencjach znajduje się oczywiście po 15 zespołów, lecz jak to wygląda w kwestii poziomu sportowego tych drużyn? Uważa się, że silniejsza jest strona zachodnia, gdzie więcej ekip prezentuje się dobrze, lecz w poprzednim sezonie to na wschodzie cieszyli się z mistrzostwa. W tym sezonie główni pretendenci też są stamtąd, więc sprawdźmy co u nich i ich pobliskich rywali.

Dywizja Centralna

Dywizja z jedną z najlepszych drużyn, ale i z jednymi z najsłabszych, czyli sami pretendenci.

Zwycięzcy dywizji w historii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Central_Division_(NBA)

Chicago Bulls, czyli dowód, że ofensywa to za mało

W „wietrznym mieście” lata świetności już dawno minęły i od tamtych czasów nie udało się zbudować ekipy mogącej dorównać sukcesom Jordana. Może przeszkodziły w tym kontuzje Derrick’a Rose’a, ale na pewno włodarze nie pomogli. Teraz gdy Bulls są gdzieś pomiędzy tankowaniem a miejscem w topowej ósemce widać to wyraźnie. Potrzebna jest zmiana trenera i poprawa obrony, ale jest kilka młodych talentów mogących się rozwinąć np. Lauri Markkanen, Coby White czy Wendell Carter Jr. No i ten najjaśniejszy punkt, czyli zawodowy zdobywca punktów Zach LaVine. Ale póki co sam niewiele zrobi i raczej nie będą z nich pretendenci do tytułu przez pewien czas.

Cleveland Cavaliers, czyli pustka po LeBronie

Najpierw odszedł Kyrie, potem LeBron i z „wielkiej trójki” został Kevin Love, choć też już raczej tylko jego cień. W drafcie wybrano dwa lata z rzędu rozgrywających, a na zasadzie wymiany ściągnięto podkoszowego Andre Drummonda, mimo że nadal jest niezły Tristan Thompson. No i w sumie nie wiadomo, w jakim kierunku chcą iść władze. Może oni sami jeszcze nie wiedzą. Kibicom pewnie przyjdzie uzbroić się w cierpliwość, żeby doczekać się kolejnego mistrzostwa. Póki co Cavs to pretendenci, ale do pierwszego wyboru w przyszłorocznym drafcie.

Detroit Pistons, czyli czarna dziura

W „Motor City” długo były nadzieje na play-offy, lecz rok w rok się nie udawało. Teraz miało być inaczej. Przyszedł Blake Griffin, odrodzony Derrick Rose, no i była postać centralna – Andre Drummond. Z tym że, jak wspomniałem wcześniej, jego już tam nie ma. Menedżer generalny poddał się i wolał zyskać najwięcej, jak to możliwe za gracza, bo do dalszej fazy i tak nie awansują. No i na to nie ma już właściwie szans. Odszedł też Reggie Jackson, co pokazuje tylko, że szykują się zmiany. Może pick w drafcie w tym pomoże.

Indiana Pacers, czyli po prostu solidna drużyna

W Indianapolis nastroje są mieszane. Niby zespół należy do top 6 w konferencji i pewnie awansuje do play-offów, ale nikt się nie liczy z tym, że mogą przebrnąć pierwszą rundę. Chyba, że uda im się trafić na Miami, a ci po kwarantannie zaliczą spory spadek formy. Nie wiadomo jak ten czas wolny wpłynie na Victora Oladipo, który ledwo wrócił po kontuzji i potrzebował wbić się w rytm meczowy. Solidna pierwsza piątka z Malcomem Brogdonem, Domastasem Sabonisem, Myles’em Turnerem i T.J. Warrenem i wspomnianym VO może postraszyć, ale nie są to raczej pretendenci. Za to…

Milwaukee Bucks, czyli pretendenci z krwi i kości

Mają wszystko. Supergwiazdę, MVP ligi, prawdziwe monstrum Giannisa Antetokounmpo oraz bardzo mocną paczkę pomocników. Przede wszystkim all-star Khris Middleton i Eric Bledsoe oraz weterani Brook Lopez i George Hill. Trener Mike Budenholzer stworzył maszynę. Choć w zeszłym roku Kawhi był za mocny, to w tym roku nie stanie on już na drodze do finałów, a one żądzą się swoimi prawami. Bucks to główni kandydaci do mistrzostwa na wschodzie, z najlepszym bilansem w lidze do momentu zawieszenia rozgrywek.

Pretendenci

Milwaukee Bucks

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *